Pokud se vám stránky nezobrazují správně, zkuste použít jiný internetový prohlížeč.

Nová kniha Viktora Velka: Tečka za tetralogií Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní

Viktoru Velkovi, členu projektového týmu SMNF, před několika týdny vyšla v Nakladatelství Lidové noviny kniha z česko-německy psaného cyklu „Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní“. Autorovi se téma hudební migrace mezi Ostravou a Vídní v 1. polovině 20. století nakonec rozvrstvilo do čtyř dílů!

Poslední čtvrtý díl opět patří přednímu českému opernímu pěvci evropského formátu Richardu Kublovi (1890-1964). Slovo „opět“ je na místě, protože monografii zaměřenou na Kublův život a dílo Viktor Velek vydal v minulém roce. Stranou si však ponechal Kublovy memoáry, které se nyní dostávají k čtenářům.

Edice vzpomínek představuje Kublu jako poutavého a vtipného vypravěče, prostřednictvím historek nechává nahlédnout do zákulisí operního provozu a studia na vídeňské akademii, ožívá v nich řada slavných a i dnes již zapomenutých osobností. Rozhodně jde o titul, který nepotěší jen milovníky žánru memoárů z oblasti opery, ale díky standardům vědecké publikace bude i cenným faktografickým zdrojem a přírůstkem do muzikologické knižní produkce.

Sluší se uvést, že kniha vyšla díky podpoře Nadace Český hudební fond a dalších institucí a jednotlivců.

Přehled všech čtyř dílů (2018-2021) zde:

https://www.nln.cz/vyhledavani/?csrfmiddlewaretoken=NTs3cg0ikItBw9OJ4wQIf4k6Tq0rJ65kYClFqYxcyhOEc2n3SSXgH9HtTJ224UaL&query=ostravou+a+v%C3%ADdn%C3%AD&reset